USMERNENIE

Zápis žiakov

Podľa § 20 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole. Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť.

Usmernenie k zápisu a prijímaniu detí na plnenie povinnej školskej dochádzky

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole (ďalej len „zápis“).

Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt (ďalej len „spádová škola“), ak pre neho zákonný zástupca nevyberie inú základnú školu. Žiak môže plniť povinnú školskú dochádzku v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ tejto školy prijme na základné vzdelávanie.

Termín zápisu do 1. ročníka:

04. 04. 2024

Základná škola vyžaduje pri zápise

1. Osobné údaje o dieťati v rozsahu

• meno a priezvisko (je žiaduce, aby bolo uvedené v tvare totožnom ako na rodnom liste),
    • dátum a miesto narodenia,
    • adresa trvalého pobytu alebo adresa miesta, kde sa dieťa alebo žiak obvykle zdržiava, ak sa nezdržiava na adrese trvalého pobytu,
    • rodné číslo,
    • štátna príslušnosť,
    • národnosť.                                                                                                                                                               Doplňujúce informácie
    • záujem o: školský klub detí (ŠKD), stravovanie v školskej jedálni, krúžok anglický jazyk,
    • voľba povinne voliteľného predmetu (etická výchova/ náboženská výchova),
    • zdravotný stav dieťaťa,
    • zaškolenie v MŠ.
  2. Osobné údaje o zákonných zástupcoch dieťaťa v rozsahu

• meno, priezvisko a adresa trvalého pobytu,
    • adresa miesta, kde sa zákonný zástupca obvykle zdržiava, ak sa nezdržiava na adrese trvalého pobytu
    • kontakt na účely komunikácie a vytvorenie konta edupage.

KALENDÁR ZÁPISU

Podávanie elektronických prihlášok

15. 02 - 03. 04. 2024*

(vrátane písomnej formy v škole)

Zápis do 1. ročníka za účasti dieťaťa a jeho zákonného zástupcu 04. 04. 2024
Vydanie rozhodnutí o prijatí a odklade k povinnej školskej dochádzke apríl 2024 - máj 2024

*V prípade ak nemôžete podať prihlášku online, môžete ju vyplniť v deň zápisu.

Elektronická prihláška