Žiacka školská rada

je samosprávna skupina žiakov, ktorí ako zástupcovia svojich spolužiakov, vyjadrujú ich názory a záujmy na pôde rady, predkladajú návrhy na nové aktivity v škole, hľadajú riešenia aktuálnych problémov.

Jeho snahou je docieliť spoluprácu pedagógov a žiakov pri utváraní i realizácii plánov spoločnej činnosti, nahradiť pasívnu účasť žiakov na podujatiach organizovaných školou, ich priamou aktivitou na výbere, príprave, realizácii i hodnotení podujatí. Odstraňuje sa bariéra učiteľ – žiak, čo prispieva k ich samostatnému zmýšľaniu a konaniu. Odstraňujú sa vzájomné nedorozumenia a predchádza sa týmto nedorozumeniam.

Žiackou školskou radou vedieme žiakov k tomu, aby sa sami naučili rozlišovať klady a zápory, ktoré prináša život a vyberať z nich také podnety, ktoré prispievajú ku kladnému rozvoju ich osobnosti a nie k pasivite, nezodpovednosti, nedisciplinovanosti a „k zlému správaniu". Zástupcovia každej triedy sa aktívne zúčastňujú na podujatiach a s pomocou koordinátora a učiteľov organizujú rôzne akcie.

Školský rok 2023/2024

ČLENOVIA:

5. ročnik: Nina Henželová, Matej Páleník

6. ročník: Nina Mrenicová, Adam Kniez

7.ročník: Diana Hrenovčíková, Michal Ištván

8. ročník: Emily Borgoňová, Samuel Kniez

9. ročník: Timea Magulová, Terézia Weissová

Koordinátori: Mgr. Ivan Hárezník a Mgr. Petra Obrtalová

Štatút žiackej školskej rady 2023/2024 (prevziať súbor)