• Podpor svoj odbor

• Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka sa zúčastnili súťažno-vzdelávacej aktivity Podpor svoj odbor. Stredné školy si v rámci nej pripravili promo videá, v ktorých postupne odprezentovali odbory s poľnohospodárskym, potravinárskym, lesníckym a veterinárskym zameraním. V poradí už 4. ročník aktivity ponúkol našim žiakom lepší rozhľad pri voľbe tej správnej strednej školy. Pri ochutnávke súťažných videí vypĺňali aj súťažné dotazníky, hodnotili kvalitu a pútavosť videí a hovorili v kolektíve aj o svojich ďalších študijných plánoch.

• Kožené náramky a drôtené ozdoby v ŠKD

• V utorok 23. januára do našej školy zavítali zamestnanci z Pohronského osvetového strediska v Žiari nad Hronom. Pripravili si pre žiakov z ŠKD zaujímavý tvorivý program. Deti mali na výber, či si vyrobia náramok z kože alebo drôtenú ozdobu v podobe srdiečka. Zdobenie koženého náramku prebiehalo tak, že každý si podľa svojich predstáv vybral raznicu, buchol po nej kladivom a vzor sa odtlačil do kože. K drôtenému srdiečku pripevnili ďalší drôt, na ktorý navliekali koráliky. Deťom sa aktivita páčila a ukázali svoju šikovnosť.

• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

• Vyjadriť myšlienky formou poézie nedokáže hocikto. Básnik musí vedieť pracovať so slovami a uložiť ich tak, aby ulahodili čitateľovi. Básnickým majstrom slovenskej poézie bol nepochybne Pavol Országh Hviezdoslav. Na jeho počesť sa každoročne koná súťaž v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Žiaci 2. stupňa v priebehu januára absolvovali triedne kolá a vo štvrtok 25. januára sa tí najlepší stretli na školskom kole. Prevládali ukážky z poézie Milana Rúfusa, Miroslava Válka či Tomáša Janovica.  V I. kategórii (5. – 6. ročník) získala prvé miesto piatačka Sofia Slašťanová. Spomedzi žiakov 7., 8. a 9. ročníka najviac zaujala deviatačka Monika Gerö. Srdečne im blahoželáme! Všetci recitátori si odniesli nielen malé vecné odmeny a diplomy, ale aj novú skúsenosť. Veď postaviť sa pred spolužiakov a prednášať báseň nie je vôbec jednoduché.