• Zápis do prvého ročníka na školský rok 2024/2025

• Vážení rodičia budúcich prvákov,

oznamujeme Vám, že zápis predškolákov do prvého ročníka sa uskutoční

4. apríla 2024 od 8,00 hod. do 16,00 hod. v priestoroch školy.

Elektronická prihláška TU

Zákonný zástupca dieťaťa, ktorý nemá možnosť vyplniť a zaslať elektronickú prihlášku, môže prevziať prihlášku v papierovej podobe v škole denne do 14.00 hod.

Na zápis je potrebné doniesť:

• Rodný list dieťaťa
            • Občianske preukazy zákonných zástupcov

Bližšie informácie Vám poskytneme na tel. č. 0911 222 064.

Viac informácií o zápise sa dozviete TU

• Bubnovačka

• V piatok 16. februára bola v škole poriadna ,,bubnovačka“! Zážitkovým workshopom žiakov sprevádzal Lukáš z eLKá perkusie, ktorý sa venuje hre na rytmické nástroje už veľa rokov. Najprv im perkusie predstavil, potom si ich mohli všetci vyskúšať. Postupne sa naučili základné údery a vytvorili rytmus, ktorý spoločne aj s obmenami zahrali. Pri tejto zážitkovej aktivite sa žiaci mnoho dozvedeli, naučili, zdokonalili prácu hemisfér, koordináciu a kooperáciu rúk. Zo spoločného spevu a bubnovania na perkusie si odniesli všetci pozitívny  zážitok.

• Fašiangový karneval na 2. stupni

• Zábava v maskách nepozná vekové hranice. Žiacka školská rada pripravila pre svojich spolužiakov historicky 1. ročník Fašiangov – karnevalovej zábavy pre žiakov 2. stupňa. Tanečným parketom sa preháňali hrdinovia tínedžerských filmov a seriálov. Telocvičňa sa otriasala pod dupotom írskych tancov a pod zvukmi indických fanfár. Nechýbali piesne na želanie, otvorený bufet plný pochutín a tombola. Súťažilo sa aj o najkrajšiu, najvtipnejšiu, najoriginálnejšiu, najstrašidelnejšiu a najprepracovanejšiu masku. Hudobno-tanečná a zamaskovaná akcia sa predĺžila až do skorých večerných hodín. Tešíme sa na 2. ročník a na ďalšie aktivity, ktoré dokážu pripraviť naši žiaci.

• Fašiangový karneval na 1. stupni

• V utorok 13. februára sa v krásne vyzdobenej telocvični uskutočnil karneval. Žiaci 1. stupňa sa opäť premenili na rozprávkové a filmové  postavy, ale boli medzi nimi aj vojaci a policajti. Pre žiakov bol pripravený bohatý program, plný tanca, rôznych súťaží a zábavy. Pani kuchárky pripravili už tradične chutné šišky, na ktorých si všetci veľmi pochutili. Na záver dostali všetci žiaci malú odmenu.

• Biblická olympiáda

• Vytrvať vo viere. Tak znie téma 22. ročníka Biblickej olympiády, do ktorého sme sa zapojili so žiakmi náboženskej výchovy. Z triednych kôl postúpilo až dvadsať adeptov, ktorí si 14. februára zmerali sily v interaktívnom školskom kole, z ktorého vzišlo trojčlenné družstvo.  Na dekanátnom kole, ktoré sa uskutoční 21. marca v Žiari nad Hronom, nás  tak bude reprezentovať  Tobiáš Kravec (8. roč.), Viktória Minková (9. roč..) a Sofia Slašťanová (5. roč.).  Gratulujeme a veríme, že naši reprezentanti skutočne vytrvajú a budú úspešní!

• Naša škola na ,, REPRE“

• Hokejový tím Indiáni zo Žiaru nad Hronom 15. februára nastúpil na domácom ľade proti slovenským reprezentantom do 18 rokov a naši žiaci boli pri tom. Špeciálne stretnutie určené pre žiakov škôl zo Žiaru nad Hronom a okolia sa konalo za naplnených tribún. Naši žiaci si na štadión priniesli aj vlastnoručne vyrobené transparenty, vlajky, pútače, bubny a rapkáče. Počas zápasu usporiadatelia pripravili aj súťaž o pozvánky na ďalšie hokejové podujatia za najlepšie transparenty a najintenzívnejšie povzbudzovanie. Zapojili sme sa celým srdcom. Žiarski Indiáni zdolali tím Slovensko 18 po predĺžení 3:2 a Slovalco aréna oslavovala. Dúfame, že sa ešte na hokejových podujatiach uvidíme.

• Lyžiarsky výcvik

•      Prvý februárový týždeň sa zúčastnilo 15 siedmakov a deviatakov lyžiarskeho výcviku na Orave. Ubytovaní boli v najsevernejšej obci Slovenska, Oravskej Polhore, v oblasti Slaná Voda. Posledný sneh využívali v lyžiarskom stredisku SKI Krušetnica, kde sa presúvali denne skibusom. Na upravenom svahu žiaci predvádzali svoje lyžiarske schopnosti. Polovica z detí stála na lyžiach prvýkrát, preto začali s výučbou od základov. Pokročilejší si všetko zopakovali a v lyžovaní sa zdokonaľovali. Druhý deň už mnohí urobili pokroky, a tak sa vyviezli na vrch kopca sedačkovou lanovkou. Predpoveď počasia na štvrtok nebola priaznivá, preto využili čas v stredu a intenzívne lyžovali celý deň. Štvrtok bol venovaný vychádzke do Hviezdoslavovej hájovne a kúpaniu vo wellness Meander v Oraviciach. Večer absolvovali prednášky o metodike lyžovania, zapojili sa do spoločenských hier a lyžiarsky výcvik vyhodnotili. Na pamiatku im ostali diplomy, drobné darčeky a sladkosti. Za pár dní urobili žiaci veľké pokroky. Nelyžiari sa naučili lyžovať a lyžiari sa zdokonalili, za čo si zaslúžia všetci veľkú pochvalu.

• Interaktívny program Alf

• Naši žiaci majú od februára možnosť vzdelávať sa v programe Alf. S využitím príspevku Ministerstva školstva vedy výskumu a športu SR môžu o čosi aktívnejšie, atraktívnejšie a interaktívnejšie testovať nadobudnuté vedomosti online testovaním cez portál domaceulohy.sk. Vo všetkých vyučovacích predmetoch a ročníkoch postupne preskúmajú dvanásť typov úloh. Ľahko a rýchlo pridelené testy ukážu učiteľom okamžitú spätnú väzbu o ich riešení a o úrovni zvládnutého učiva. Presmerovanie na program Alf nájdete aj v navigácii na školskej webovej stránke.