• Pletieme šáliky v školskom klube

• Vonku máme nepríjemné, sychravé počasie, a preto trávia deti zo školského klubu väčšinu času vo vnútorných priestoroch školy. Im to ale nevadí, lebo s pani vychovávateľkami veľa tvoria a vyrábajú krásne výrobky. V januári si objednali špeciálnu vlnu s hotovými očkami a naučili sa pliesť vlastnými rukami. Najprv si to nevedeli predstaviť, pretože väčšinou poznali pletenie len pomocou ihlíc, ktoré videli u svojich starých mám. Takáto manuálna zručnosť sa pomaly vytráca, preto sa rozhodli vyrobiť si nové, farebné šále a nezamotať si pri tom pršteky. Deťom sa to veľmi páčilo. Nadšenie prejavovali hlavne dievčatá, ale aj chlapci boli veľmi šikovní. Vytvorili si nielen šále, ale aj čelenky a teraz sú ,,vyzbrojení“ teplým doplnkom na zimné prechádzky.

• Školské kolo Pytagoriády

• V dňoch 7.12. a 8.12.2022 sa žiaci našej školy potrápili s úlohami školského kola Pytagoriády. Súťaž bola určená pre žiakov 3. – 8. ročníka. Úspešný riešiteľ musel správne vyriešiť aspoň 10 úloh z 15 a potom sa mu pripočítali aj body za skoršie odovzdanie úloh.

Úspešní riešitelia sú títo žiaci:

3. ročník: Michal Kubáš, Lívia Macejková, Michaela Kubášová, Miroslav Kuchárik, Zoe Žbirková

4. ročník: Matúš Mišík, Ella Macejková, Nina Koštová, Zoe Uma Karvašová

7. ročník: Tobiáš Kravec, Martin Urgela

8. ročník: Samuel Mašlár, Timea Magulová, Eva Sivoková, Terézia Weissová, Dorota Nemcová

Všetkým srdečne blahoželáme!